Apple’a ilk yavaşlatma davası açıldı

0

Apple’ın, eski iPhone modellerini kasten yavaşlattığını kabul etmesinin üzerinden bir gün geçmemişti ki öfkeli bir iPhone kullanıcısı, Apple’a ilk davayı açtı.

Apple sağlam telefonları kasten mi kullanılmaz hale getiriyor?

Los Angeles’ta yaşayan Stefan Bogdanovich isimli bir kullanıcı, sahip olduğu iPhone 8’in Apple tarafından yavaşlatılmasının Apple ile aralarındaki sözleşmeye aykırı olduğunu ve Apple’ın bu yöntemle kendisini yeni telefon almaya zorladığını, sahibi olduğu iPhone 8 telefonu ise kullanılamaz hale getirdiğini iddia ederek şirkete dava açtı.

Apple henüz bu davaya dair bir yorumda bulunmadı ancak bunun karşılaşacağı son dava olmayacağı tahmin ediliyor.

Teknoloji basını ve çok sayıda blogger, eski iPhone’ların yeni güncellemeler aldıktan sonra yavaşladığını somut test sonuçlarıyla ortaya koyduktan sonra yıllardır bir “şehir efsanesi” gibi gündemde olan bu komplo teorisini artık doğrulamak zorunda kalan Apple dün yaptığı açıklamada, telefonları kasten yavaşlattıklarını kabul etmişti.

Bakalım Apple bu krizden çıkmayı başarabilecek mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>