Apple’ın gözlüğünden haber var

0

Apple’ın uzun zamandır spekülasyon konusu olan akıllı gözlüğü hakkında şirketten önemli detaylar sızdı.

Şirket, büyük önem verdiği iPhone X’i piyasaya çıkardıktan sonra artık üzerinde yoğun olarak çalıştığı artırılmış gerçeklik gözlüğüne odaklanmış görünüyor. 

Gizlice ekip kurmuş

Şirketten sızan bilgilere göre Apple iki yıl önce artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirmek için geniş bir ekip kurdu. Bu zamanlama, Microsoft’un büyük ses getiren Hololens gözlüklerini de tanıtmasıyla uyuşuyor. 

Şirketin, 2018 içinde gözlüğü geliştiricilere açması ve bir SDK yayınlaması bekleniyor. Bloomberg’in verdiği detaylara göre gözlüğün herhangi bir bilgisayar gerek duymadan yüksek kaliteli görüntüler oluşturabildiği, kendi ekranı ve işlemcisine sahip olduğu vurgulanıyor.

Gözlüklerin son tüketiciye ulaşması içinse 2020 tarihinin hedeflendiğinin altı çiziyor. Bu tarih yine Microsoft’un Hololens’i son tüketicilere ulaştırmayı tarih olarak da dikkat çekiyor. Diğer bir deyişle Apple, pazarı Hololens’e bırakmamak için gizlice yoğun bir çalışma içine girmiş gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>