Techinside Google News
Techinside Google News

Apple’ın yeni silahı: 3D Touch

Apple'ın kısa bir süre önce detaylarını açıkladığı 3D Touch özelliği, uzmanlara göre şirketin yeni silahı olma niteliği taşıyor.
- Advertisement -

3D-Touch-4Apple’ın detaylarını verdiği 3D Touch için konuşan sektör uzmanları, bu teknolojinin, şirketin yeni silahı haline geleceğini söylüyor. Analizlere göre ünlü markanın iPhone ile birlikte tüm dünyaya yaymayı başardığı multitouch teknolojisi, zamanla yerini 3D Touch sistemine bırakacak.

3D Touch ile birlikte ekrana yapılan basıncı en doğru şekilde algılamak ve buna göre aksiyona girişmek yeni bir devrim niteliği taşıyor. Apple 3D Touch ile Apple Watch, yeni MacBook trackpad’i ve yeni iPhone’lardaki özellikler ile farklı bir yola da giriyor.

3D Touch sayesinde MRI taramalarında rahatça 3 boyutlu gezinti ve teşhis, anatomi dersleri için kitaplar, Kozmos’u gezmek için üç boyutlu sanal çözümler gerçek olabilecek diyen analistler, Samsung gibi önemli rakipler için bu atılımın korkutucu olduğundan da bahsediyor. Xiaomi ve Samsung da böyle planlar yaparken, ilk adımı Apple atmış görünüyor.  3D Touch ile birlikte Apple cihazları bizlerden daha dikkatli ve hassas dokunuşlara imkan tanıyacak. Kullanıcıalr camı geçip, yüzeyin daha derinlerinden sonuçlar alacak. Kısacası akıllı telefon kullanım şekillerinde önemli değişikliklerin kapıda ve Apple’ın sektördeki yeni silahının da 3D Touch olacak gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir