Araç çağırma sektöründe işten çıkarmalar olacak mı?

0

Araç çağırma sektörü

Güneydoğu Asya’nın en büyük araç çağırma ve yemek tedarik ajansı Seize, bazı rakiplerinin başardığı gibi toplu işten çıkarmalar yapmak zorunda kalmayı öngörmüyor.

Çalışma Direktörü Alex Hungate yılın başlarında, Seize’nin birkaç dünya resesyonundan endişe duyduğunu ve “çok temkinli ve herhangi bir işe alım konusunda düşünüldüğünü” ve bu nedenle, “kararlı” bir seviyeye ulaşmadığını belirtti.  56 yaşındaki Hungate: “Yıl ortasında bir tür özel yeniden örgütlenmeler yaptık, ancak farklı firmaların toplu işten çıkarmalar yaptığını biliyorum. Bu yüzden kendimizi bu sınıfta görmüyoruz” dedi.

Ekonomiler açıldıkça, yemek arzı talebi yumuşarken, araç çağırmanın tamamen iyileşmesi gerekiyor. Teknoloji değerlemeleri de önemli ölçüde düştü ve enflasyon, daha yavaş gelişme ve artan faiz oranları tehlikeler olarak ortaya çıktı.

Son haftalarda, Güneydoğu Asya’nın en büyük e-ticaret ajansı Shopee, anne veya baba Sea’nin genişleyen zararlar bildirmesi ve yıllık e-ticaret tahminini rafa kaldırmasının ardından çeşitli uluslararası konumlardaki işleri azalttı ve bazı yurt dışı operasyonlarını durdurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>