Araç paylaşım platformu WheeM-i tanıtıldı

0

Araç paylaşım platformu

Tekerlekli sandalye kullanıcıları için yeni bir araç paylaşım platformu tanıtıldı. WheeM-i isimli platform, tekerlekli sandalye kullanıcılarının şehiriçi ulaşımlarını kolaylaştıracak.

Araç paylaşım platformu: WheeM-i

Tekerlekli sandalye kullanan kişiler için her ne kadar toplu ulaşımda yenilikler yapılmaya çalışılsa da bunların yeterli seviyede olduğunu söyleyemeyiz. Bu alanda en önemli yeniliklerinden biri araç paylaşım platformlarından geldi.

Dubai’daki bir etkinlikte Italdesign ve Etisalat, ismini Wheelchairs Mobility Interface’den alan WheeM-i isimli bir paylaşım platformunu tanıttı. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için geliştirilen bu platformda kullanıcılar uygulama üzerinden araç rezervasyonu yapabiliyorlar.

Tekerlekli sandalye kullanıcıların girebileceği özel bir bölümü olan araç, yarı otonom ve elektrikli bir şekilde çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar gitmek istedikleri yere kolaylıkla ulaşabiliyor. Ayrıca araçta bulunan çarpışma önleyici sistemler de ulaşımın güvenliğini sağlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>