Techinside Google News
Techinside Google News

Arc HireAI, yazılım geliştiricileri bulmayı kolaylaştırıyor

Uzaktan iş pozisyonları arayan yazılım geliştiricileri için iş platformu Arc, HireAI ile işe alım sürecini kolaylaştırıyor
- Advertisement -

Uzaktan iş pozisyonları arayan yazılım geliştiricileri için özel olarak oluşturulmuş bir iş platformu olan Arc, HireAI ile işe alım sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor. OpenAI’nın GPT-4’ü ile desteklenen HireAI, Arc’taki 250.000 geliştirici arasından doğru adayları bulmaya imkan veriyor. Bu, özgeçmiş elemesi ve toplu iletişim gibi süreçleri içeriyor.

HireAI‘yı kullanmak için şirketler iş açıklamalarını yükledikten sonra her eşlemeyle tercihlerini geliştirerek şirketlere daha doğru sonuçlar sunan bir aday listesi sağlıyor.

Yazılım geliştiriciler için bir uzaktan öğrenme platformu olan Codementor’u da başlatan Arc’ın kurucusu ve CEO’su Weiting Liu, “Arc’ın 2019’daki lansmanından bu yana, sayısız işe alım yöneticisinin ve işe alma görevlisinin, doğru adayları bulmak için yüzlerce özgeçmişi incelemek ve manuel olarak ulaşmak için geçen süre konusunda hayal kırıklığına uğradığını gördük” diyor.

HireAI’dan önce Arc’i kullanan şirketler, detaylı bir iş formunu doldurarak iş gereksinimlerini göndermek zorundaydı. Arc, kendi makine öğrenme algoritmasını kullanarak en iyi adayları bulurdu veya adaylar kendileri pozisyonlara başvururdu. Platformun işe alım uzmanları, müşterilerinin gözden geçirmesi için adayları daha da özenle seçerdi. İşverenlerin isteğine bağlı olarak kullanılabilen HireAI, AI bir işe alım uzmanıyla “konuşmalar” yoluyla iş açıklamaları oluşturarak ve anında eşleştirmeler sağlayarak işe alım sürecini otomatikleştirdi.

AI araçları işe alım uzmanlarının yerini tamamen almak için tasarlanmadı

HireAI gibi AI destekli araçlar, iş tanımları yazma, aday elemesi ve iletişim gibi görevleri kolaylaştırarak veya otomatikleştirerek işe alımda daha stratejik kısımlara odaklanmak için zaman kazandırıyor, diye belirtti Liu. Liu, HireAI gibi AI destekli araçların, işe alımda çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı teşvik edebileceğini belirtti, çünkü işe alım uzmanları adayların yaşını, etnik kökenini veya cinsiyetini en iyi eşleştirmeleri alana kadar görmüyorlar.

“Liu, “AI araçlarının işe alım uzmanlarına atanan birçok sorumluluğu yönetebileceği, ancak tamamen insan işe alım uzmanlarının yerini almak için tasarlanmadığı” konusunda önemli bir noktayı belirtti. HireAI, Arc içinde birkaç gün önce piyasaya sürüldü ve Liu’ya göre erken veriler, şirketlerin HireAI aracılığıyla eşleştirilen geliştiricilerle mülakata çağrılma olasılıklarının iki kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir