Arcimoto elektrikli araç filosunu tanıttı

0

Arcimoto elektrikli araç

Arcimoto elektrikli araç modellerine iki adet yeni model ekledi. Bu modeller, ilk yardım ve teslimat alanında kullanılacak.

Arcimoto elektrikli araç modeller

İlk olarak eğlence ve gezi amacıyla elektrikli araç geliştirmeye başlayan Arcimoto, yeni elektrikli araçlarını tanıttı. İki yeni model tanıtan şirket, bu araçların ilk yardım ve teslimat alanında kullanılmasını hedefliyor.

Kargo teslimatında kullanılması hedeflenen Deliverator, saatte 121 km hız yapabiliyor. 160 km menzile sahip olan üç tekerlekli araç, 159 kg’a kadar yük taşıyarak, kargo sevkiyatı yapabiliyor. Aracın fiyatı ise 19.990 dolar olarak açıklandı.

İlk yardım için kullanılması hedeflenen Rapid Responder, ambulans ve itfaiye gibi acil durum araçlarına destek vermek amacıyla geliştirildi. 2020 yılında teslimatlarına başlanması beklenen bu araç, acil durumlarda ilk müdahalelerin yapılabilmesi için olay yerine ulaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>