ARCore uygulaması hangi cihazlarda çalışıyor?

0

ARCore uygulaması

Google tarafından artırılmış gerçeklik projeleri için geliştirilen ARCore uygulaması, tasarım konusunda birçok yeniliği beraberinde getiriyor.

ARCore uygulaması için yeni modeller

Google, ARCore uygulamasının kullanıcı kitlesini büyüterek, bu alandaki rakiplerinden önde olmayı hedefliyor. Bunun için de uygulamanın kullanılabildiği cihaz modellerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlara yönelik yoğun bir çalışma yürütülüyor.

Google bu hafta yaptığı duyuruda uygulamanın desteklendiği telefonlar listesine başta Moto One serisi ve Nokia 8.1 olmak üzere birçok yeni modelin eklendiğini duyurdu.

Ayrıca ARCore için yayınlanan son güncellemede şapka gibi 3D nesneler ekleme özelliği de eklendi. Google geçtiğimiz hafta, ARCore destekleyen cihazlar listesine onor V20, Huawei Nova 4, Moto G7 serisi, Oppo R17 Pro ve Vivo NEX Dual Display Edition’ı da eklemişti.

ARCore uygulamasını kullanabilecek cihazların tam listesine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>