Techinside Google News
Techinside Google News

Argo AI kurucuları otonom sürüş girişimi kurdu

Argo AI'nın kurucuları, yeni bir otonom sürüş işi başlatıyor. Pittsburgh merkezli şirket, Ford ve Volkswagen'in geçen Ekim ayında finansmanı kestiği son birkaç ayda otonom araç sektörünü etkileyen belirsizliğin en büyük kayıplarından biri haline geldi.
- Advertisement -

Argo AI’nın kurucuları, yeni bir otonom sürüş işi başlatıyor. Pittsburgh merkezli şirket, Ford ve Volkswagen’in geçen Ekim ayında finansmanı kestiği son birkaç ayda otonom araç sektörünü etkileyen belirsizliğin en büyük kayıplarından biri haline geldi.

Şimdi ise Bryan Salesky ve Pete Rander sıfırdan yeni bir şirket kurmaya hazırlanıyorlar ve halihazırda yaklaşık 50 kişiyle işe almaya başladılar. Raporlara göre, en son girişimlerinin kamyon taşımacılığı ve araba çağırmaya odaklanması bekleniyor. Halihazırda yatırımı güvence altına aldıkları iddia ediliyor ve destekçinin kimliği henüz açıklanmasa da otomobil üreticisi olmadığı anlaşılıyor.

Argo AI’da olduğu gibi girişim Pittsburgh, Pensilvanya’da olacak. Aynı zamanda Ford’un otonom sürüşe adanmış yeni bölümü Latitude AI’nın da evi olacak.

Salesky ve Rander kendi kendine sürüş alanında geniş deneyime sahip olsalar da, son birkaç ayda aşırı miktarda tanık olduğumuz için yeni bir girişim başlatmak için özellikle zor bir zaman.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir