ARM Holdings satış listesinde

0

ARM Holdings satış

Daha önce 2016 yılında satışı gerçekleşen ARM Holdings’le ilgili yeni iddialar geldi. İddialara göre ARM Holdings satış listesinde yer almaya başladı.

ARM Holdings satış ile gündemde

Özellikle mobil cihaz sektöründe ürettiği işlemci tanınan ARM, bir kez daha satılacak haberleriyle gündeme geldi. Eğer satış gerçekleşirse işlemci sektöründe önemli bir değişim yaşanacak gibi görünüyor.

2016 yılında yaklaşık 32 milyar dolarlık bir tutarda Softbank tarafından satın alınan ARM Holdings, IoT sektöründe önemli adımlar atmayı planlıyordu. Japon teknoloji devi ile yapay zeka gibi yenilikçi alanlarda büyümek isteyen ARM Holdings’in bir kez daha satışa çıktığı konuşuluyor.

Goldman Sachs danışmanlığı bünyesinde yapılacağı konuşulan bu satışın, gerçekleşip gerçekleşmeyeceği henüz bilinmiyor. Son yıllarda girişimlere yaptığı yatırımlarla da gündemde olan Softbank’ın, ARM Holdings satışından elde edeceği geliri girişimcileri desteklemek için kullanabilir. WeWork için 18 milyar dolarlık yatırım yapan şirket, bu yatırım nedeniyle büyük eleştiri de almıştı. Şimdi ise ARM Holdings’i elden çıkarması, şirketin yatırımcılarını harekete geçirebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>