ARM IoT cihazları için PSA’yı duyurdu

0

ARM IoT cihazlarını güvence altına almak ve korumak için tasarlanmış yeni bir sistem mimarisi olan PSA’yı piyasaya sürdü. ARM, yeni IoT güvenlik stratejisi ile cihazları sadece yazılımla değil donanımla da koruyacak.

ARM IoT güvenliği için PSA mimarisi

Geçtiğimiz yıl, ARM ve SoftBank Başkanı Masayoshi Son, 2035 yılına kadar 1 trilyon cihazın internete bağlanacağını ön gördüklerini söylemişti. Bu kadar fazla cihazın internete bağlanacak olması güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Bu cihazların, Mirai botnet gibi kötü amaçlarla kullanılmalarını önlemek için sadece ağda değil donanım seviyesinde de korumak gerekiyor. İşte burada PSA devreye girerek donanımsal güvenliği sağlıyor.

2021 yılına kadar yaklaşık 200 milyar ARM bazlı çip satması beklenen şirket, IoT için güvenliğin artık isteğe bağlı olmadığını belirtiyor. PSA ile maliyetlerin azaltılması ve güvenliğin cihazdan buluta kadar mükemmel bir şekilde sağlanması hedefleniyor. PSA, cihazları güvenli hale getirmek için geleneksel şifrelere güvenmek yerine sertifikaya dayalı kimlik doğrulama sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>