Techinside Google News
Techinside Google News

Arm, yapay zeka destekli telefonlara öncülük edecek

Arm, yapay zeka teknolojisinin telefonlara entegrasyonu konusunda önemli adımlar atıyor. İşte detaylar.

Arm’ın üçüncü çeyrek kazanç sonuçları, yapay zekanın mobil cihazlara girişiyle şirketin hisselerinde %55’lik bir artışa yol açtı. İngiltere merkezli çip tasarımcısı, akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda kullanılan teknolojisinin, artan yapay zeka talebiyle gelirlerini artırdığını söylüyor.

Yapay zeka talebi Arm’ın kazançlarını artırıyor

Arm CEO’su Rene Haas, 7 Şubat Çarşamba günü yaptığı bir konferans görüşmesinde, “Yapay zeka ile ilgili her şeyden güçlü bir ivme ve rüzgar görüyoruz” dedi. Şirketin Wall Street beklentilerini aşan üçüncü çeyrek kazançlarının ardından Arm hisseleri %55 yükseldi. 31 Aralık’ta sona eren son üç aydaki geliri %14 artarak 824 milyon dolara ulaştı.

- Advertisement -

Yapay zeka destekli telefonlar ne gibi özellikler sunuyor?

Artan yapay zeka kullanımı, telefonlarda canlı arama çevirisi, fotoğraf ve video düzenlemede yapay zeka desteği gibi yeni özellikler sunuyor. Arm, Google’ın Pixel 8 akıllı telefonunda çalışan en son büyük dil modeli Gemini Nano’ya güç sağlayan teknolojiyi sağlıyor. Samsung, Vivo ve Xiaomi de Arm tabanlı yeni akıllı telefonlarını duyurdu.

Arm CEO’su Rene Haas geleceğe dair görüşlerini paylaştı

Haas, “Tasarım açısından bakıldığında, bu telefonların yapay zeka yetenekli ve yapay zekaya hazır olması için giderek daha fazla bilgi işlem teknolojisinin kullanıldığını görüyoruz” dedi. “Bir yıl sonra bir akıllı telefonda ne tür yapay zeka uygulamaları çalıştırılacağını kim bilebilir? Kimse yeni bir uygulama çıktığında yeterli performansa sahip olmadan geride kalmak istemez.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir