Arsenal batarya sistemi kurdu

0

Arsenal batarya

Arsenal batarya paketi ile stadyumdaki enerji ihtiyacını karşılayacak. Böylelikle karşılaşmalar sırasında kesintisiz enerji sunulabilecek.

Arsenal batarya sistemi 3 MWh kapasitede

Arsenal’ın Emirates Stadı’nda batarya sistemi için İngiltere merkezli Pivot Power ile ortaklık yapıldı. Yapılan ortaklık kapsamında 3MWh kapasiteli bir batarya sistemi stada kuruldu. Batarya sisteminin stadyum içindeki aydınlatmaya güç sağlayacağı belirtiliyor. Kulübün genel müdürü Vinai Venkatesham, batarya sisteminin Arsenal kulübünün karbon ayak izini azaltacağını söylüyor.

Ayrıca Emirates’e kurulan LED sistemi enerji tüketimini yüzde 30 oranında azaltacak. Yetkililer 90 dakika boyunca enerji sağlayabilmek için sistem kapasitesinin 3.7 MWh’e çıkarılacağını söylüyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının ürettiği enerjiyi depolayacak olan sistem, diğer kulüpler için de örnek olacak. İngiltere’nin temiz enerji kullanma projeleri için önemli bir basamak olacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>