Artık kimse Twitter hesabı açmıyor

0

Twitter için çöküş süreci başlamış olabilir mi? İkinci çeyrek finansal raporlarını yayınlayan sosyal medya servisi, ikinci çeyrekte hiçbir yeni kullanıcı kazanamadıklarını açıklayarak şok yarattı. Yani, ikinci çeyrekte kimse Twitter’da hesap açmadı.

Toplamda 328 milyon kullanıcıya sahip olan şirketin, 2. çeyrekte 4 milyon yeni kullanıcı kazanması bekleniyordu ancak toplam kullanıcı sayısı değişmedi ve raporda bu şekilde yer aldı.

Öte yandan şirketin gelirlerinin beklentinin üzerinde çıkması, Twitter hissedarlarının yüzünü güldürdü. 537 milyon dolar gelir beklentisi içinde olan Wall Street, 574 milyon dolar gelirle karşılaşınca Twitter hisseleri 12 cent değer kazandı. Bu rakam, önceki çeyrekte elde edilen 548 milyon doların da üstüne çıktığı için ayrıca olumlu bir gösterge olarak kabul ediliyor.

Öte yandan Q2’de yeni kullanıcı kazanamamasına rağmen, Twitter’ın günlük aktif kullanıcı sayısı 2016’nın ikinci çeyreğine göre, %12 artarak mevcut kullanıcıların Twitter’ı daha fazla kullanmaya başladığını gösterdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>