Artırılmış gerçeklik GSM operatörlerine yeni kapılar açacak

0

MWC 2017 etkinliği sırasında konuşan, Pokemon GO oyununun yaratıcısı Niantic’in CEO’su John Hanke, arttırılmış gerçeklik teknolojisinin GSM operatörleri için yeni fırsatlar ve yeni pazarlar oluşturacağının altını çizdi.

Niantic’in CEO’suna göre, Pokemon GO gibi oyunlar, GSM operatörlerinin lokasyon bazlı servislerini satmak için yeni imkanlar doğuracak.

Pokemon GO ile pek çok işletmenin sayısız müşteriyi kendi lokasyonlarına çekmeyi başardığını vurgulayan Hanke, operatörlerin Pokemon GO’dan sonra arttırılmış gerçeklik teknolojisinin gücünü fark ettiğini ve 2017 içinde, farklı arttırılmış gerçeklik uygulamaları ile kullanıcılarına lokasyon bazlı fırsatlar sunmaya hazırlandıklarını hatırlattı.

Bir mağazanın vitrininde arttırılmış gerçeklik konusunda bir sembol gördüğünüzü ve telefonunuzu açarak bu sembolden yola çıkarak telefonun ekranında beliren izleri, ok işaretlerini veya farklı yönlendirmeleri takip ederek, mağazadaki indirimli ürünler reyonuna ulaştığınızı ve burada belli ürünleri satın aldığınızda, operatör desteği ile özel indirimler kazandığınızı düşünün…

Bu ve buna bezer uygulamaların, Pokemon GO sonrasındaki dünyada gerçek olacağını vurgulayan Hanke, 2017’de bu uygulamaları göreceğimizin altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>