Artırılmış gerçeklik tişörtü tanıtıldı

0

Artırılmış gerçeklik tişörtü

Carlings isimli bir şirket, dünyanın ilk artırılmış gerçeklik tişörtü tasarımına imza attı. The Last Statement tişörtü, teknoloji dünyasından büyük ilgi gördü.

Artırılmış gerçeklik tişörtü: The Last Statement

Son yılların en trend konularından biri olan artırılmış gerçeklik teknolojisi, şimdiye dek genellikle gözlüklerle karşımıza çıkıyordu. İsveç merkezli Carlings şirketi, bunun çok daha ötesine geçmeyi başardı.

Carlings, artırılmış gerçeklik destekli tişörtü The Last Statement’i tanıttı. AR tişört en  dikkat çeken özellikleri arasında Facebook ve Instagram ile uyumlu bir şekilde çalışması yer alıyor.

Düz bir tasarıma sahip olan bu tişört, filtreler eklenerek desenli bir tasarım halini alabiliyor. Üstelik AR teknolojisi sayesinde, fotoğraf çekerken tişörtün kıvrımlarına göre bu filtreler yerleşiyor.

Tasarımında Spark AR ile ortak çalışılan tişört, 10 strelin (yaklaşık 76 TL) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Bu tişörtlerin satışından elde edilecek gelirin ise su ve hijyen üzerine odaklanan sivil toplum kuruluşu Wateraid’e bağışlanacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>