Aruba Networks, KOBİ pazarını da hedefliyor

0

Aruba Networks, ortaklarına yönelik iyileştirmelere devam ediyor. Yeni KOBİ odaklı kanal ekibi ve KOBİ’lere özel tasarlanmış ürünler sunan Aruba Networks, kısa süre önce piyasaya sürülen 802.11ac ürünlerini duyurdu.

Yeni ürünler dışında yeni programlar, promosyonlar ve KOBİ yetkilendirme desteği sunan Aruba, ayrıca İrlanda’nın Cork kentinde yine KOBİ çözümleri odaklı bir yetkinlik merkezini hayata geçirdi. Bu merkez, kurulumu ve bakımı kolay, KOBİ’lere uyum sağlayabilecek bulut tabanlı çözümler ile Instant Access noktalarının satışında ortakları desteklemeye odaklanacak.

Aruba Networks Küresel Kanalları Başkan Yardımcısı Karl Soderlund, “Aruba Instant ve Aruba Central ile gördüğümüz ilginin yanı sıra, geçtiğimiz aylarda önemli sayıda ortak edinmemiz, Aruba Bulut Wi-Fi Çözümünün büyük bir hızla KOBİ’lerin tercihi WLAN çözümü olduğunu gösteriyor.” açıklamasında bulundu.

Aruba Networks Türkiye Kanal Müdürü Bora Yüksel ise yeniliklerle ilgili şu yorumu yaptı: “Aruba Networks ile küçük ve orta ölçekli işletmelerde uzun yıllardır aktif olarak yer aldık. Başarımızın sırrı ise Instant APs; kullanım kolaylığı ve kalitesi bu pazar için kusursuz, bu yüzden Aruba’nın bu pazara daha fazla yoğunlaşacağını öğrenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Dell’Oro Group tahminlerine göre, yıllık KOBİ WLAN pazarı birkaç yıl içinde milyar dolarlık bir büyüklüğe yaklaşabilir; zira KOBİ’ler ve dağınık şirketler hem küçük ofis/home ofis (SOHO) sınıfı cihazlarını yükseltmek hem de daha yüksek performanslı 802.11ac cihazlarına geçmek istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>