Arval Active Link ile aracınızı yakından takip edin

0

Arval Active Link

Kurumlara uzun dönem araç kiralama ve filo yönetimi çözümleri sunan TEB Arval, kendi bünyesinde araç takip sistemini geliştirerek sunan ilk ve tek kiralama şirketi olma özelliğiyle de öne çıkıyor.

Arval Active Link hakkında detaylar

Arval Active ile kilometre kullanımları kolayca takip edilebiliyor, hatta kiralama kontratları revize edilebiliyor.Arval Active Link

Araçlardan toplanan verileri otomatik ve eş zamanlı olarak sisteme işleyen Arval Active Link, filo yöneticisinin toplam kullanım maliyetini takip ve kontrol etme kabiliyetini de artırıyor. Sürücülerin araç kullanım durumuna göre kiralama kontrat şartlarını revize etme imkanı veren sistem, ekonomik ve güvenlik kriterleri ile sürücü davranışlarını analiz ediyor.

Bununla birlikte araç takip sistemi, sürücüler için de önemli avantajlar sağlıyor. Sürücüler için de önemli avantajlar sağlayan sistem, şahsi araç kullanımlarında veri gizliliğini de garanti altına alıyor.

Ayrıca, sürücülerin iş ve özel amaçlı seyahat tanımlamalarını kolayca yapmalarını sağlarken, çalınma vb. durumlara karşı sunulan alarm sistemi ile sürücü güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor. Sürüş istatistiklerini takip eden sistem, hem kurumların hem de sürücülerin verimliliğini artırıyor.

Araç filosuna sahip şirketlerin sadece %42’si araç takip sistemi kullanıyor

TEB Arval’in desteğiyle gerçekleştirilen ve otomotiv sektörünün önemli bir alanı olan filo yönetimi, konusundaki tek çalışma olan CVO (Corporate Vehicle Observatory) Barometre’nin 2018 sonuçlarına göre, araç filosuna sahip şirketlerin sadece %42’si araç takip sistemi kullanıyor.

Şirketlerin kullanım amaçlarına bakıldığında %70 ile ilk sırada araçları takip etmek, %39 ile ikinci sırada sürücü güvenliğini artırmak geliyor. Şirketlerin %25’i sürücü davranışlarını iyileştirmek isterken, %17’si ise bu sistem aracılığıyla filo maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>