Asseco SEE gelirlerini 61 milyon avroya yükseltti

0

Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński
Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński

2014 yılına ilişkin finansal verilerini açıklayan Asseco SEE, 2014 yılını dördüncü çeyrekte yakaladığı güçlü bir büyümeyle kapattı. Yılın son çeyreğinde şirket satış gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 14’lük artışla 53,7 milyon Euro’dan, 61 milyon Euro’ya yükseldi.

Şirketin 2014 yılı sonuçlarına göre ise satış gelirleri, 119,6 milyon Euro’ya yükselerek bir önceki yıla göre yüzde 7 artış gösterdi. Asseco SEE, 2015 yılı bekleyen iş stoku değerini ise, 2014 yılının aynı dönemine göre yüzde 12 artışla, 58 milyon Euro olarak açıkladı.

Bölgesel bazda en iyi sonuçlar Türkiye’den alındı

Asseco SEE Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jeleński, finansal sonuçlarla ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bölgesel bazda en iyi sonuçları Türkiye’den aldık. Sırbistan, Hırvatistan ve Makedonya’da da iyi bir büyüme gösterdik. Alınan sonuçlarda, yıl boyunca uyguladığımız, Asseco SEE tarafından geliştirilen çözüm ve hizmetlerden elde edilen gelirleri artırmaya, ürün ve çözümlerimizle yeni pazarlarda var olmaya ve uluslararası bankacılık grupları ile daha yakın çalışmaya yönelik stratejiler doğrultusunda çalışmanın katkısı olmuştur. Bunun yanında, organizasyonel değişikliklere yönelik devreye aldığımız program ve stratejik çözümlere odaklanmamız da bu güzel sonuçları almamızda etkili oldu. 2015’e iyimser girdiğimizi söyleyebilirim.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>