Asseco SEE, güvenli e-ödeme sistemlerindeki deneyimini Afrika’ya taşıyor

0

Portrait of young female lying with laptop in front of her and plastic card in hand
Portrait of young female lying with laptop in front of her and plastic card in hand

Güvenli e-ödeme çözümleri alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla hizmet veren Asseco SEE, güvenli e-ödeme alanında komple bir elektronik ticaret altyapısı sunuyor. Türkiye’nin önde gelen bankalarına hizmet, ürün satış, bakım ve 7×24 operasyonel teknik destek hizmeti sağlayan Asseco SEE, Türkiye’deki bilgi birikimini ve deneyimini Afrika’ya taşıyor.

Maroc Telecommerce, uzun vadeli hedeflerine NestPay ile ulaşacak

Fas’in ilk ve en büyük ödeme hizmet sağlayıcısı Maroc Telecommerce, mevcut ödeme platformunu uzun vadeli hedefleri ile uyumlu olmadığı için değiştirme kararı aldı ve Asseco SEE’nin güvenli e-ödeme çözümü NestPay®’i yeni ödeme platformu olarak seçti. Proje kapsamında Maroc Telecommerce’ün mevcut ödeme geçidi alt yapısı NestPay® ile değiştirilecek. NestPay®, esnek mimarisi ve Asseco SEE’nin 15 yılı aşkın e-ticaret deneyimi ile Maroc Telecommerce’ün uzun vadeli hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak. Ayrıca Maroc Telecommerce, NestPay’in sağladığı esnek platform ile Fas’taki müşterilerine yeni hizmetler sunabilecek. Bu sayede Maroc Telecommerce pazarda önemli bir avantaj yakalayacak.

Asseco SEE ödeme çözümleriyle, Fas e-ticaret pazarı hızla gelişecek

Asseco SEE olarak Afrika’daki ilk projelerini aldıklarını ve bu alandaki birikimlerini farklı kıtalara da taşıdıkları için çok mutlu olduklarını belirten Asseco SEE Grup Yöneticisi Burak Kutlu, “Afrika pazarı son derece umut vadeden ve hızla gelişen bir pazar. NestPay®’in gelişmiş özellikleri ve esnek mimarisi, bu dinamik pazardaki ihtiyaçları karşılamaya çok uygun. Maroc Telecommerce’e sunduğumuz çözümle ödeme sistemleri alanında yeni bir dönemin kapılarını aralamış oluyoruz. Çözümlerimizle müşterilerimize katma değer yaratmaya ve sahip olduğumuz bilgi birikimiyle farklı coğrafyalarda hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Fas’ta e-ticaretin hızla geliştiğini ve büyüdüğünü ifade eden Maroc Telecommerce CEO’su Samira Gourroum ise iş birliği hakkında şunları söyledi: “Artan ihtiyaçlarımız doğrultusunda, gelişmiş teknoloji üreten ve kanıtlanmış deneyime sahip yeni bir çözüm ortağına ihtiyaç duyuyorduk. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Asseco SEE’yi, Fas e-ticaret pazarının ihtiyaç duyduğu dinamizmi karşılayabilecek yeni çözüm ortağımız olarak belirledik.”

Güvenli e-ödeme çözümü Nestpay, Asseco SEE tarafından geliştirildi

Asseco SEE tarafından geliştirilen güvenli e-ödeme çözümü NestPay, başta bankalar olmak üzere, online ödemeler pazarında, müşterilerine tahsilat çözümü sunmak isteyen finansal kurumların ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye pazarının yanı sıra, uluslararası pazara da sunulan NestPay, binlerce iş yerine sanal POS’larını merkezi bir lokasyondan yönetebilme olanağı sağlıyor.

Asseco SEE hakkında:

Asseco SEE, yazılım ve hizmet gelirleri bazında Güney Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük bilişim şirketlerinden biridir. Şirket, finans, ödeme sistemleri, kamu ve telekom dahil olmak üzere çeşitli dikey sektörlere yönelik bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) çözümleri sunmaktadır. Asseco SEE hisseleri, Ekim 2009 yılından bu yana, Varşova Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Asseco SEE Grubu 13 ülkede 1.400’den fazla çalışana sahiptir. Güney Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki 15 büyük bankanın, 10’nundan fazlası Asseco SEE tarafından sunulan çözüm ve hizmetleri kullanmaktadır.

Fas Telecommerce hakkında:

Fas’ın ilk e-ticaret ödeme servis sağlayıcısı Fas Telecommerce, Fas bankaları tarafından 2001 yılında kurulmuştur. Bankalararası İşlem Merkezi’nin (CMI) %100 iştiraki olarak, e- ticaret ve e-devlet ödemeleri alanında Fas’ın önde gelen servis sağlayıcısıdır. Fas Telecommerce, müşterilerine güvenli teknoloji ve altyapı sağlarken, onların tahsilat ve satış kanallarını hem yurt içinde hem de yurt dışında farklılaştırmak misyonuyla hizmet vermektedir. Bankalararası İşlem Merkezi ve yerel bankalarla yaptığı iş birliği ile müşterilerine ‘Fatourati’ adı verilen çoklu kanal bir ödeme servisi sunmaktadır. Fatourati, tek bir arayüz üzerinden çoklu bankacılık ödeme kanallarına (internet, ATM, m-bankacılık, e-bankacılık, şubeler ve hizmet noktaları) ve çeşitli ödeme araçlarına (kredi kartı, nakit, havale, cüzdan, vb.) erişim sağlayan bir sistemdir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>