Astel’den lazer fosfor projektörler

0

Astel Elektronik, projeksiyon dünyasında çığır açacak Christie GS Serisi’nde yer alan lazer fosfor teknolojisine sahip projektörleri, Türkiye’de ilk kez satışa sunduğunu açıkladı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Christie Digital tarafından Las Vegas’ta düzenlenen InfoComm 2014 fuarında ilk kez görücüye çıkarılan ve büyük beğeni toplayan GS Serisi serisi, Astel Elektronik’in katma değerli hizmetiyle dağıtımını üstlendiği birçok üründe olduğu gibi global pazarlarla aynı anda Türkiye’deki tüketicilerle buluşuyor.

Özellikle “toplam sahip olma maliyeti” (Total cost of ownership) olarak da adlandırılan, cihaz satın alındıktan sonraki kullanım ve bakım maliyetlerinde olağanüstü bir düşüş yaratan GS serisi, 5000-5400 bin lümen parlaklık seviyesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Geleneksel lambalı projektörlerin aksine aydınlatma gücünü lambadan değil lazer fosfor teknolojisinden alan Christie GS serisi’nin bu özelliği sayesinde satın alma kararı üzerinde büyük bir etkisi olan kullanım ve bakım maliyetleri görülmemiş seviyeler iniyor. 20 bin saate varan oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahip lazer fosfor aydınlatma ile lamba değişikliği, filtre değişikliği ve yüksek enerji tüketimi tarih oluyorken, 20 bin saatlik kullanım sonunda “toplam sahiplik maliyeti” yüzde 50 düşüyor.

Tüm mekânlar için ideal çözüm: Christie GS, daima parlak ve görüntü kalitesi hep yüksek
Piyasadaki rakiplerinden birçok özelliğiyle sıyrılmayı başaran Christie GS Serisi projeksiyon cihazları, ışık kaynağı olarak lazer fosfor teknolojisini kullanıyor. Lazer teknolojisine sahip olmayan lambalı projektörlerin parlaklıkları bin saat sonunda yüzde 50’lere inerken, lazer teknolojisi ile 20 bin saatlik bir ömür söz konusu oluyor. 20 bin saat sonunda ise cihazın parlaklığı sadece yüzde 80’lere inmiş oluyor.  Böylece, kullanım ömrü boyunca aynı seviyede seyreden parlaklığa sahip projektörler, yüksek görüntü kalitesiyle de tüm mekanlar için ideal bir çözüm haline geliyor.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>