Aston Martin dijital dikiz aynası geliştiriyor

0

dijital dikiz aynası

Spor otomobil sektörünün dev ismi Aston Martin, CES 2020’de dijital dikiz aynası tanıtmaya hazırlanıyor. Bu ayna ile sürücler için kör nokta sorunu kalmayacak.

Dijital dikiz aynası nasıl çalışıyor?

Otomotiv sektöründe elektrikli ve otonom araçlarla önemli gelişmeler yaşanıyor olsa da mevcut araç tasarımlarında kör nokta problemi halen devam ediyor. Aston Martin, bu sorunu ortadan kaldıracak yeni bir dikiz aynası tanıtmaya hazırlanıyor.

Full Display Mirror (FDM) olarak lanse edilen bu dikiz aynası, arka ve iki yandaki kameralardan elde edilen 3 farklı görüntüyü gösteriyor. Böylelikle sürücü, araç etrafını tamamen görebiliyor ve kör nokta problemi yaşamıyor.

CES 2020’de tanıtılacak olan dijital özellikteki dikiz aynası, Aston Martin’in DBS Superleggera model aracında sergilenecek. Ancak aynanı araçlarda tam olarak ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>