Techinside Google News
Techinside Google News

ASUS, Chromebook CR11 ile eğitime odaklandı

ASUS, öğrencilerin konforunu ve güvenliğini üst seviyeye taşımayı hedefleyen yeni Chromebook CR11 modellerini tanıttı.
- Advertisement -

Chromebook serisi ile eğitim dünyasına ayrıcalıklar sunan ASUS, öğrencilerin konforunu ve güvenliğini daha üst seviyeye taşıyan yeni Chromebook CR11 modellerini tanıttı. Eğitim süreçlerini çok daha verimli hale getiren yeni serinin öne çıkan özellikleri arasında; yaratıcılığı ve üretkenliği artıran çok yönlü yetenekler, tüm fiziksel zorlukların üstesinden gelebilen üstün sağlam tasarım, zararlı bakterilerin üremesini engelleyen antibakteriyel koruma ve uzun saatler gözleri mavi ışığın zararlarından koruyan ekranlar var.

Sağlam tasarımı ile ASUS sıvı ve darbelere dayanıklı

ASUS, köşeleri lastik tampon ile çevrili, akıllı koruyucu özellikleriyle donatılan yeni Chromebook CR11 modellerini evde, dışarıda veya sınıfta günlük hayatın koşuşturmacasına dayanmak için askeri sınıf standartlarda üretti. CR11 modeller, isteğe bağlı Corning Gorilla Glass ekranları sayesinde çizilmeye ve kırılmaya karşı normal cam ekranlara göre dört kat daha dayanıklı. Günlük darbelere, çarpmalara, düşmelere ve sıvı dökülmelerine zarar vermeden dayanacak şekilde üretilen modeller, masadan düşse de çalışmaya devam edebiliyor.


Cihazın dört köşesi de, her zaman güvenli ve sağlam olmasını sağlamak için fiziksel darbelerin etkisini azaltan sert bir kauçuk tamponla korunuyor. Dayanıklı klavyesi ise 405 cc’ye kadar sıvı dökülmeleriyle zarar görmeden başa çıkabiliyor. ASUS Chromebook CR11 ve CR11 Flip’in tabanında taşırken tutmayı kolaylaştıran, düşme ve kayma riskini azaltan kauçuk bir güvenlik tutamağı da bulunuyor.

Cihazın koruma özellikleri bunlarla sınırlı değil. CR11’in klavyesi, tuşların dışarı çıkmasını önlemek için tuş başlıklarının kenarları ile klavye çevresi arasında minimum boşluk olacak şekilde kurcalamaya karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı. Hatta dizüstü bilgisayarlar, parmak izlerine karşı dayanıklı ve onları daha uzun süre temiz tutan sağlam, mikro çukurlu bir yüzeye sahip.

Verimli öğrenme için çok yönlü yetenekler

Dönüştürülebilir CR11, yaratıcılığı ve üretkenliği serbest bırakmak için hızlı, hassas hareketler sağlayan bir kalem de içeriyor. Böylece öğrenciler her an her yerde kolayca not alabiliyor, fikirlerini yazıya veya resme dökebiliyor. Kalem, ayrıca garaja kaldırıldığında hızlı ve otomatik olarak şarj olabiliyor.

ASUS Chromebook CR11 Flip modeli, öğrenme deneyimlerini daha da zenginleştirmek için klavyenin hemen üzerine yerleştirilmiş dışa bakan bir kamera içeriyor. Bu özellik, öğrencilerin tablet modunda fotoğraf ve video çekmelerine olanak tanıyarak tamamen yeni yollarla keşfetmelerini ve öğrenmelerine olanak tanıyor. Öğrencilere en iyi bağlantıyı sağlamak için WiFi 6 teknolojisini kullanıyor. Her iki modelde de G/Ç bağlantı noktaları bulunuyor. Bunlar arasında iki adet USB Type-C (USB-C) bağlantı noktası, iki adet USB 3.2 Type-A bağlantı noktası, bir microSD kart okuyucu, bir birleşik ses girişi ve bir Kensington Lock yuvası mevcut. Tek bir şarjla 12 saate kadar pil ömrü sunan dizüstü bilgisayarlar, tüm gün süren derslere ve daha fazlasına dayanırken; bu da öğrencilerin hem kesintisiz öğrenmenin hem de eğlencenin keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Günlük hijyen ve güvenlik


Öğrenme odaklı dizüstü bilgisayarların yüzeyleri, 24 saatlik bir süre içinde bakteri üremesini %99’un üzerinde engellediği bilimsel olarak kanıtlanan ve yüzeylerin hijyenik kalmasına yardımcı olan ASUS Antimicrobial Guard ile korunuyor. Böylece, CR11 temas yoluyla bulaşan zararlı bakterilerin yayılmasını potansiyel olarak azaltıyor. Kullanıcısının konforunu artırmaya yönelik özellikler arasında; TÜV Rheinland onaylı, öğrencilerin uzun çalışma seansları sırasında gözlerini mavi ışığın zararlarından korumaya yardımcı olan ekranlar yer alıyor. Göz bakımını bir adım öteye taşıyan ASUS Chromebook CR11, her türlü ışıkta rahat görüntüleme sağlamak için yansımaları azaltan parlama önleyici bir ekrana da sahip.

Google for Education’ın en iyileri

ASUS Chromebook CR11 serisi dizüstü bilgisayarlar eğitimi daha da güçlendirmek için, Google Play’e tam erişim de dahil olmak üzere Google for Education‘ın en iyi özelliklerini kullanıyor. Gmail, Dokümanlar, Drive, Takvim, Meet ve daha fazlası gibi üretkenlik uygulamaları da dahil olmak üzere Google Workspace for Education’ın tüm gücüyle bir araya gelen ChromeOS, kullanıcıların hızlı bir şekilde ortak çalışmasına ve favori uygulamalarla sorunsuz bir şekilde senkronize olmasına olanak tanıyor. Ayrıca Google Yönetici konsolu, okul BT personelinin çok çeşitli politika ve ayarları uzaktan yönetmesine de imkan sunuyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir