Techinside Google News
Techinside Google News

Asya’daki telekom şirketinden global atak

Asya Pasifik bölgesinin en büyük telekom şirketlerinden biri olan Singapur Telekom, ABD'li güvenlik şirketi Trustwave'i satın aldı.
- Advertisement -

SingtelYalnızca Singapur’un değil, Güneydoğu Asya’nın en büyük telekom şirketlerinden biri olan Singapur Telekom (Singtel), ABD’li siber güvenlik firması Trustwave’i 810 milyon dolar karşılığında bünyesine kattı.

Telekom sektöründe son dönemdeki en büyük satınalmalardan biri olma niteliği taşıyan alım, Asya ülkelerinin global pazardaki ağırlığını artırmak adına da önemli.

Bu bakış açısına, Singtel Group’un CEO’su Chua Sock Koong‘un açıklamasında da rastlamak mümkün. “Siber güvenlikte global bir oyuncu olmak istiyoruz.” diyen Koong, Trustwave’in sahip olduğu birikimin önemine dikkat çekiyor. Gartner, Trustwave’in faaliyet alanı olan yönetilebilir güvenlik hizmetleri pazarının 2018’de 24 milyar dolar seviyesine çıkmasını bekliyor.

Merkezi ABD’nin Şikago şehrinde bulunan Trustwave, Kuzey Amerika haricinde Asya Pasifik bölgesinde de faaliyet gösteriyordu. Singtel ise kendi markasıyla Singapur dışında Hindistan, Endonezya ve Tayland dahil olmak üzere 20 kadar ülkede hizmet sunarken, Avustralya’da ise yine bünyesinde bulunan Optus ile müşterilerine ulaşıyor. Grup şirktlerinin hizmet verdiği mobil abone sayısı ise yaklaşık 500 milyon.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir