Atari kripto para çıkarıyor

0

80’li yılların efsanevi oyun konsolu Atari’yi üreten firma Atari SA, Atari ve Pong markalarını kullanacak iki kripto para yayınlayacağını duyurdu.

Atari geri mi dönüyor?

80’li yılların ardından aldığı kötü kararlarla zarar eden oyunlar nedeniyle eğlence dünyasından silinen Atari marka değeriyle varlığını bugüne kadar sürdürmeyi başardı. Şu anda Fransızların elinde olan Atari ise artık dijital eğlence dünyasında ödeme hizmetleri sunacak.

Atari Token ve Pong Token olarak isimlendirilecek iki farklı kripto para üretecek olan şirket Atari Token’ı online video oyun hizmetlerinde ödeme servisi olarak kullanacak. Pong Token ise casionları hedefleyen bir dijital para platformu olacak ve şirketin planları yolunda giderse dünya kumarhanelerinde oyun oynamak için artık kumarhaneye girerken jeton almak yerine, kumarbazlar dijital cüzdanlarındaki Pong Token ile diledikleri gibi oyun oynayabilecekler.

Bu gelişmenin ardından Atari SE’nin hisse senetleri %52 oranında yükseldi ve Atari’nin yeniden eski efsanevi günlerine geri dönebileceği umudu oluştu zira Atari’nin kripto paralarının büyük ilgi görmesi halinde elde edeceği finansal avantajla şirketin yeniden video oyun pazarına girerek Atari markasının gücünü kullanmayı deneyeceği düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>