Atari markası IoT ile dönüyor

0

80’lerin video oyun dünyasındaki dev marka Atari, akıllı küçük nesneler üretmeye başlayacağını duyurdu. Firma henüz hangi ürünleri geliştireceğine dair detaylı bilgi vermedi ancak basit ürünler kadar son derece sofistike dijital cihazlara kadar geniş bir yelpazede ürün gamına sahip olacağının altını çizdi. Geliştireceği ürünler, akıllı evler, evcil hayvanlar, lifestyle ve güvenlik konularında kullanılacak.

Firma yeni ürünlerini geliştirmek için, IoT ve akıllı evler konusunda deneyimli olan Sigfox ile ortaklık yapacak. Sigfox, Antarktika’daki araştırmacılar için akıllı bir üs kurmasıyla tanınıyor.

Atari’nin açıklamasına göre ürünler GPS takibi, durum ve ısı takibi, panik düğmesi, aileyle haberleşme fonksiyonu gibi işlevlere sahip olacak. Dolayısıyla, ürünlerin hedef kitlesi, çocuklar, evcil hayvanlar, spor ve seyahat sevenler olacak.

45 yaşındaki firma daha önce de piyasaya geri dönüş denemeleri yapmış ancak bu denemeler video oyun sektörü ile sınırlı kalmıştı. Şirket 80’lerden sonra çökmüş olmasına rağmen, çok geniş video oyun kütüphanesi sayesinde, oyunların yeni yapımlarından kazandığı teliflerle gelir elde etmeyi ve ayakta kalmayı başardı. Şimdi ise Atari markası evlerdeki küçük akıllı cihazların üzerine yerleşecek ancak şirket üretime ne zaman geçeceği konusunda henüz bilgi vermiş değil.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>