Ather elektrikli scooter hedefini açıkladı

0

Ather elektrikli scooter

Ather elektrikli scooter konusunda hedefini açıkladı. 2022 yılı sonunda bir milyon scootera ulaşmak istediğini bildirdi.

Ather elektrikli scooter hedefini duyurdu

Hindistan’ın gelir bakımından en büyük elektrikli scooter üreticisi olan Ather Energy, girişimin kurucu ortağı ve CEO’su verdiği demeçte, talebin artması nedeniyle önümüzdeki üç yıl içinde yıllık üretimini bir milyon scooter’a çıkarmak için fon topluyor.

Tarun Mehta bir röportajda, Tiger Global ve Hintli bisiklet üreticisi Hero MotoCorp’u yatırımcı olarak kabul eden Ather’in kurulduğu 2013 yılından bu yana yaklaşık 160 milyon dolar topladığını ve daha fazlasını toplama sürecinde olduğunu söyledi. Mehta, “Planımız daha fazla sermaye artırmak ve markayı büyütmeye odaklanmak değildi, ancak elektriğe geçiş hızı ve tedarik zincirinin ve kapasitelerin artması gereken hız, bir yıl önce düşündüğümüzden çok daha hızlıydı” dedi.

Mehta, önümüzdeki üç yıl içinde Ather’in yıllık üretim kapasitesini 2022 yılı sonuna kadar 400.000’den bir milyon scooter’a çıkarmayı, Hindistan genelinde 5.000 hızlı şarj cihazı kurmayı, yeni ürünler geliştirmeyi ve ağını 600 mağazaya çıkarmayı planladığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>