Atıktan enerji üretim vinçleri Türkiye’de

1

Atıktan enerji üretimi, kentsel atıkların yakılması ile ortaya çıkan ve genellikle elektrik ve buhar formundaki enerji oluşturma sürecidir. Vinçler, modern atık yakma tesislerinde atıkların taşınmasından, yakılması için ayrıştırılana kadar önemli bir rol oynamaktadır.

Vinçler durduğu takdirde süreç kesintiye uğrar ve üretim durur. Dolayısıyla, kaldırma ekipmanlarının en uygun emniyet ve güvenilirlik düzeyine ulaşması için kaldırma ihtiyaçlarının kesinlikle belirlenmesi gerekmektedir.

Gezer köprülü vinç üretiminde ve servis hizmetinde bir sektör lideri olarak Konecranes, WTE endüstrisi vinçleri konusunda geniş çaplı bir deneyime sahiptir. Konecranes, biokütle, cüruf, çamur ve atık işleme uygulamaları için özel olarak tasarlanmış geniş ürün gamına sahip vinçler ve teknolojiler sunmaktadır. 

Ana Kullanıcı Ara Yüzü ile işler yolunda

Konecranes’in atıktan enerjiye otomasyonunun programlanmasına yönelik yeni uygulaması ‘Ana Kullanıcı Ara Yüzü‘dür. Bu yazılım, vincin PLC sistemine entegre olur ve operatörün tam otomasyonda 20 farklı iş rutinini planlayıp programlamasını sağlayarak, atıkların teslim alınması, karıştırılması ve yakılmasına kadar olan tüm ocak operasyonlarındaki verimliliği artırır.

WTE tesislerinin çoğu durmadan çalıştığı için, duruş süresi ve düşük performans düzeyleri kesinlikle oluşmamalıdır. Konecranes gibi yüksek kapasiteli bir servis sağlayıcısı ile desteklenen doğru vince sahip olmak yüksek maliyetli duruş sürelerini önler, ayrıca etkin ve güvenli bir operasyon gerçekleştirilmesini sağlar.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>