Atos Türkiye’ye yeni CEO

0

 Atos Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ahmet Doğan
Atos Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ahmet Doğan

Siemens ve Atos çatısı altında 25 yıldır başarıyla görev yapan ve Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile Atos Origin organizasyonlarının birleştiği 2011 yılından bu yana Atos Türkiye CEO’luğunu yürüten Orhan Akbulut, görevini Ahmet Doğan’a devretti.

Orhan Akbulut, Siemens’te 1990 yılında çalışmaya başlayıp Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile Atos Origin organizasyonlarının “Atos” adı altında birleşmesinin ardından, Atos Türkiye’nin ilk CEO’su olarak şirketin büyümesinde önemli bir rol üstlenmişti. Akbulut’tan görevi devralan Ahmet Doğan da uzun yıllardır Atos Global’de önemli yönetim kademelerinde görev yapıyor.

University of Siegen’da Ekonomi eğitimi almış olan Ahmet Doğan, çalışma hayatı boyunca EDS, HP, gibi IT şirketlerinde danışmanlık, operasyon ve satış alanlarında ve uluslararası yönetim fonksiyonlarında görev aldı. 2010 yılında SIS GmbH bünyesinde Head of Sales Performance Office ( Satış Performans Ofisi Başkanlığı)  görevine geldi, ardından Atos Global SSE – Head of Operational Excellence (Operasyonel Mükemmellik Başkanlığı) görevini yürüttü. Aynı zamanda 2014 yılı ikinci yarısında Atos MRT yapısının kurulmasında da aktif rol aldı, MRT Strateji ve Operasyonları Başkanlığını yürüttü.

Müşteri odaklı çalışma geleneğine sahip ve satış stratejileri konusunda uzman olan Doğan, Atos’un global vizyonu çerçevesinde Atos Türkiye’nin karlı büyümesi adına çalışacağını dile getirdi. 1972 Almanya doğumlu olan Ahmet Doğan 2 çocuk sahibidir. Doğan, Almanca, İngilizce ve Fransızca biliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>