Atos’tan sağlık sektörüne drone’lu hizmet

0

Atos’un ilkini Paris’te başlattığı insansız hava aracı “drone” uygulamasıyla şifa, havadan ve denizden geliyor

Telekomdan enerjiye, endüstriden finansa onlarca farklı sektöre BT hizmeti sunan Atos, son dönemin en popüler konularından drone teknolojisi ile sağlıkta hizmet dönemini başlatmış durumda. Şirket bu konudaki ilk uygulamasını Paris’teki devlet ve şehir hastanelerinde uygulamaya soktu.

 Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm sürecine havadan katkı sağlamayı hedefliyoruz

Hizmetle ilgili açıklama yapan Atos Türkiye CEO’su Olivier Ventura, “Diğer birçok alanda olduğu gibi, havasız insan araçları drone’lar, sağlık alanında da geleceği şekillendiriyor” diyor. Atos olarak bu konuda öncü bir rol üstlenmeye talip olduklarını açıklayan Ventura, “Daha erişilebilir sağlık hizmeti için Atos drone’ları göreve başladı. İlk uygulamalarımıza Paris’teki devlet ve şehir hastanelerinde rastlayabilirsiniz. Drone teknolojisinin sunduğu avantajla hastalarımıza, ihtiyaç duydukları sağlık ürün ve hizmetlerini zamanında ulaştırırken, diğer taraftan dünyada her yıl 70 milyar dolar tutan tıbbî lojistik maliyetlerinden bütçe tasarrufu sağlıyoruz” diye vurguluyor. Ventura, Atos’un hava ve nehir yoluyla drone’lar tıbbi ürünleri sağlık tesisleri arasında dağıtımını en hızlı şekilde gerçekleştirebildiğini sözlerine ekliyor. 

Ventura’nın verdiği bilgiye göre, hava durumu, coğrafî şartlar, trafik ve teslimatın aciliyet derecesi gibi faktörlere bağlı olarak en verimli ulaşım yolu uygulamayla seçilebiliyor. 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>