AT&T ve Time Warner birleşmesi yalan oldu

0

ABD telekomünikasyon ve internet devi AT&T’nin 85.4 milyar dolar ödeyerek medya devi Time Warner’ı satın alması, 2017’nin en önemli satın alma haberi olmuştu. 

Siz evlenemezsiniz!

Ancak bu birleşmenin önüne çok önemli bir engel çıktı: ABD Adalet Bakanlığı. ABD’den gelen haberler, Adalet Bakanlığı’nın Anti-tekel yasalarına dayanarak birleşmeyi engellemek için dava açtığını söylüyor.

Adalet Bakanlığı ay başında AT&T’den Direct TV veya Time Warner’ı ayrı bir şirket olarak konumlandırması gerektiğini aksi halde satın alma işlemine onay vermeyeceğini açıklamıştı. Ancak AT&T bu isteği reddetiğini açıkladı ve şimdi Adalet bakanlığı satın almanın iptal edilmesi için dava açtığını duyurdu.

Adalet Bakanlığı’na göre AT&T, Time Warner’un kütüphanesinde bulunan film ve içerikleri rakip internet yayıncılığı şirketlerine (Netflix ve diğerleri), hakim konumunu kullanarak fahiş fiyatlardan satabilecek bir konuma yükseldi ve bu gücünü kullanarak rakip kanalları yüzlerce milyon dolar zarara uğratma kapasitesine sahip oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>