Techinside Google News
Techinside Google News

AT&T’e 100 milyonluk ceza

FFC geçtiğimiz günlerde "müşterisini yanlış bilgilendirdiği" gerekçesiyle AT&T için ciddi bir ceza talep etti.
- Advertisement -

111219_attpic8_ap_328FFC (Federal Communications Commission) geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük ikinci mobil hizmet sağlayıcısı olarak tanınan AT&T için 100 milyon dolarlık ceza talep etti. Olası cezanın sebebi olaraksa AT&T’nin müşterilerini sınırsız veri paketleri konusunda yanılttığı öne sürüldü.

Komisyona göre AT&T, mobil veri hizmetleri için müşterilerini yanıltan bilgilendirmelerde bulunuyor, doğru bilgiler vermeyerek üyelerinin daha fazla ücret ödemesine sebep oluyor. 2010 tarihli Open Internet Transparency Rule’un ihlali öne sürülerek yaklaşık 100 milyon dolarlık cezadan bahsediliyor.

Müşterilerin daha yüksek ücret ve daha düşük hızlara mahkum edildiğini belirten FFC, binlerce şikayet aldıklarını, 12 günlük ödeme döngüleri neticesinde üyelerin mobil hızlarının düşürüldüğünü de ekledi. FFC’den Travis LeBlanc ise yaptığı açıklamada “sınırsız demek, sınırsız demektir” şeklinde konuştu. “Hizmet sağlayıcılar tam anlamıyla sundukları ödeme planlarında şeffaf olmalı” diyen isim, veri sınırlandırmaları için de açık olunmalı, şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz ay FFC, diğer ABD’li hizmet sağlayıcısı şirketlerden Verizon ve Sprint’in 90 milyon ve 68 milyon dolar cezaya mahkum edildiğini, sebebin ise müşterilerin telefon faturalarında haksız ücretlendirmelerin bulunması olduğunu belirtti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir