AT&T’nin 5G servisi fena çuvalladı

0

Ericsson

Trump’ın baskısıyla 5G servisini erkenden hizmete sokmaya çalışan ABD’nin GSM şirketleri, henüz alt yapısı tamam olmayan 5G’yi, mevcut 4G alt yapısı üzerinden vermeye çalışınca ortalık karıştı.

5G etiketli 4G servisi

AT&T’nin 5G olarak sunduğu servisin aslında 4G LTE ağı üzerinde çalışan sahte bir 5G olduğu iddiaları gündemdeyken, bağımsız teknik servislerin yaptıkları testlerde 5G olarak satılan servisinin hızının 4G standartlarında kaldığı anlaşıldı.

Hatta bazı bölgelerde 5G servislerinin, 4G servislerinden bile daha yavaş çalıştığı tespit edildi. ABD şimdi, GSM şirketlrinin sahte 5G servisleri pazarlayarak reklam yaptığını ve kullanıcıları da yüksek 5G ücretleriyle kazıkladığı iddialarını tartışmaya başladı. Öyle görünüyor ki, dünyanın her yerinde 5G devrimi son derece sancılı olacak. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>