Audi 3D baskı ile tasarım yapacak

0

Audi 3D baskı

Audi 3D baskı ile tasarım yaparak, üretim sürecini hızlandırmayı ve maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Audi 3D baskı çalışmalarını, iş süreçlerini entegre edecek.

Audi 3D baskı prototipler yapacak

Otomotiv endüstrisi, 3D baskı teknolojisini benimseme konusunda oldukça hızlı davranıyor. Otomotiv sektörünün lider şirketlerinden Audi, 3D baskının avantajlarından yararlanmak istiyor. Üretime geçmeden önce tasarım prototiplerini oluşturmaktan sorumlu Audi Pre-Serisi Merkezi, 3D baskı ile prototiplemeye başlayacak.

Audi’nin özellikle arka kapak tasarımlarında 3D baskıyı kullanacağı belirtiliyor. Bu sayede farklı şekilde ve dayanımlı tasarımların yanı sıra, 500.000’den den fazla renk kombinasyonu ile de tasarımlar denenebilecek. Dolayısıyla en verimli, en güvenilir tasarım, daha hızlı bir şekilde üretime geçirilebilecek.

Merkezin yöneticisi Spiering: “Kuyruk lambalarının prototiplenmesi için J750’yi kullanarak tasarım doğrulama sürecimizi hızlandırabileceğiz. Bu 3D baskı tekniğini kullanarak, kuyruk ışık kapaklarının prototipleme işleminde% 50’ye kadar zaman tasarrufu sağlayabiliriz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>