Techinside Google News
Techinside Google News

Audi 4G’ye geçiş yapıyor

2011 yılında bazı modellerini 3G destekli hale getiren Audi, 2016'dan itibaren 4G'ye geçeceğini duyurdu.
- Advertisement -

AudiA7_sportsbackOtomobillerin artan multimedya kullanımı ve internet erişim ihtiyacı beraberinde internet erişiminde daha yüksek hız taleplerini getiriyor. Pek çok marka, yeni modellerini internete bağlanabilme yeteneklerini öne çıkartarak satıyor.

Bu firmalardan biri olan Audi, ABD’de sattığı otomobillerde AT&T ile işbirliğine giderek 4G hızında erişim sağlamaya başlayacağını duyurdu. 2016 model yılından itibaren üretilecek araçları kapsayan bu işbirliği, araç sahiplerinin kablosuz internet erişiminden daha fazla ve daha hızlı faydalanabilmesini sağlayacak.

2011 yılında araçlarında 3G desteği sunmaya başladıklarını belirten Audi Kurumsal İletişim Müdürü Brad Stertz, 4G içinse 2016 model yılını işaret etti. Bağlantılı modeller Audi’nin neredeyse tüm ürün gamını kapsıyor. Listede A3’ten S8’e kadar pek çok model var. Listeye dahil olmayansa, Audi’nin spor otomobili R8. Stertz, bu modelin 2017’de yenilenecek olması nedeniyle 2017 sonrasında 4G desteği sunulacağını açıkladı.

Audi ve AT&T işbirliğinden faydalanmak isteyenlerin yalnızca otomobili satın alması yeterli olmuyor. Şu anki fiyatlara göre aylık 10 dolardan başlayan mobil internet paketlerinde 1 GB kotalı paket için aylık 20 dolar talep edilirken, 6 aylık abonelik ve 5 GB kota için 99 dolar, 30 ay taahhütlü, 30 GB kotalı paket içinse 499 dolar isteniyor.

ABD’de internet erişimli otomobil sunan tek firma Audi değil. General Motors da markaları Chevrolet, Buick, GMC ve Cadillac’ta OnStar ile benzer bir alternatif sunuyor. GM ve OnStar işbirliği 200 MB için aylık 5 dolar ile 5 GB kotalı paket için aylık 50 dolar arasında değişen fiyatlarla sunuluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir