Audi CEO transferi yapacak

0

Audi CEO

Alman basınında çıkan iddialara göre Audi CEO transferi yapmaya hazırlanıyor. Yeni CEO’nun BMW’den transfer edileceği konuşuluyor.

Audi CEO transferi ile yeni döneme girecek

Artık teknoloji, otomotiv gibi yüksek bütçeli şirketlerde, yöneticilerin bir şirketten başka bir şirkete transfer olması aslında pek sürpriz değil. Almanya’da Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesinde çıkan iddialara göre, Audi üst düzey yönetici transferi yapmaya hazırlanıyor. Audi’nin yeni CEO’sunu BMW’den transfer edeceği iddia ediliyor.

BMW’nin motor geliştirme ve satın alma birimlerinde uzman pozisyonunda yer alan MarkusDeusmann’ın, Audi’nin yeni CEO’su olacağı konuşuluyor. Resmi görev başlangıcının ise 1 Nisan 2020’de olabileceği belirtiliyor.

Benzer şekilde BMW’nin eski geliştirme uzmanı HerbertDiess de Volkswagen’a CEO olarak geçiş yapmıştı. Bu iddialar da doğru çıkarsa, BMW’nin uzman kadrosundan rakip şirketlerin CEO’luk görevine yeni bir geçiş gerçekleşmiş olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>