Aurora lidar şirketi satın aldı

0

Aurora lidar

Aurora, sürücüsüz kamyonları yola çıkarmak için ikinci bir lidar şirketi satın aldı. Aurora lidar şirketi ile çalışmalarını genişletiyor.

Aurora lider şirketi OURS Technology’yi satın alıyor

Kısa süre önce Uber’in sürücüsüz yan kuruluşunu satın alan otonom araç şirketi Aurora, yeni bir girişim başlattı. Aurora bu kez, OURS Technology’yi satın alarak, ikinci bir lider şirketini bünyesine katıyor.

California-Berkeley Üniversitesi araştırmacıları ve doktorlarından oluşan bir ekip tarafından 2017 yılında kurulan OURS Technology, bünyesinde şu anda 12 kişi çalışıyor. Bu satın almayla birlikte tüm çalışanlar da Aurora bünyesine katılıyor. Aurora sözcüsü, OURS’un lidar çipleri geliştirme konusundaki uzmanlığının, kendi uzmanlıklarına katkıda bulunacağını ve çalışmalarını hızlandıracaklarını söylüyor.

Bugün endüstride var olan 70 küsur şirketin büyük çoğunluğu, görünür spektrumun dışında ışık atımları gönderen ve ardından bunların her biri için ne kadar sürdüğünü ölçen sensörler geliştiriyor. Son yıllarda lidar şirketlerine bu denli talep olmasındaki ana nedenlerden biri ise otonom sürüş sektöründe yaşanan büyüme. Bu alanda gelişme kaydetmek isteyen firmalar, lidar şirketleriyle işbirliği yapmak zorunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>