Techinside Google News
Techinside Google News

Autodesk’ten 100 milyon dolar drone yatırımı

Üretim endüstrisinde güçlü bir konuma sahip olan Autodesk, hizmetlerini zenginleştirmek üzere 100 milyon dolar yatırımla üç firma satın aldı.
- Advertisement -

3D tasarımı ve üretim hatları için geliştirdiği uygulamalarla tanınan Autodesk, farklı sektörlere yatırım yapma kararı aldı. Oluşturduğu 100 milyon dolarlık fonla üç farklı şirkete yatırım yapan firma böylece artık drone üreticisi, talep bazlı bir makine parkı sahibi ve IoT cihazları üreticisi konumuna evrildi.

1982 yılında kurulan 3D tasarım yazılımları geliştiricisi firma artık 3D Robotics, MakeTime ve Seebo isimli üç şirketi de bünyesine katmış durumda. 3D Robotics akıllı drone’lar üreten bir firma ve 2009 yılından beri faaliyet gösteriyor. Bugüne kadarsa 126 milyon dolarlık yatırım almış bir firmaydı. Autodesk’in toplam 100 milyon dolarlık fonuyla bu firmalara ne kadar ödediği şu anda açıklanmış değil.

Üç firmanın da Autodesk’e ait üretim ve mühendislik platformu Forge ile uyumlu ürünler geliştirmek için kullanılacağı düşünülüyor. Örneğin, 3D robotics sayesinde artık inşaatlarda akıllı robotların işçilerin ulaşmasının zor olduğu noktalardaki hassas işleri yapmak için eğitilebileceği düşünülüyor.

3D Robotics aynı zamanda drone’lar vasıtasıyla nesnelerin 3D görüntülerini çıkararak bunların modellenmelerine yardımcı oluyor. Bu da Autodesk yazılımlarında kullanılabilecek 3D modellerin daha kolay üretilebilmesi anlamına gelecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir