Autodesk şirket geleneğini İstanbul’a taşıyor

0

Üç boyutlu tasarım, mühendislik ve eğlence alanlarında dünyanın önde gelen yazılım şirketi Autodesk, ilgili sektörlerin her birine yönelik tasarım araçları ve çeşitli bulut servisleri ile profesyonellere kendi sektörlerinde en etkili sonuçları elde etme ve teknolojinin yardımıyla geleceğe adım atma fırsatı sunuyor. Bu amaç doğrultusunda mümkün olan en fazla kişiye ulaşabilmek için de 22 yıldır Autodesk University (AU) adı altında bir etkinlik düzenliyor. Autodesk yazılım kullanıcılarına hitap eden bu etkinlik ile her yıl 150 binden fazla tasarımcı, mühendis, mimar ve dijital sanatçıya gelişmiş eğitimler veriyor; son endüstri trendlerinin anlatıldığı konuşmalar organize ediyor ve katılımcılara profesyonel hayatları için en önemli iş bağlantıları kurabilecekleri ortamlarından birini sunuyor.

AU etkinliğinin dünya çapındaki uzantıları olarak tanımlanabilecek Autodesk University Extension (AUx) ise gelişmekte olan ve gelecek vaat eden pazarlarda düzenlenen geleneksel bir şirket etkinliği olarak dikkat çekiyor. Endonezya, Meksika, Dubai gibi ülkelerde gerçekleştirilen AUx etkinliklerine bu yıl İstanbul da katılıyor. Autodesk Türkiye ekibinin organizasyonuyla 10 Aralık 2014 Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek AUx İstanbul’da katılımcılar, Autodesk ürünlerini laboratuvar ortamında deneyimleme, alanının uzmanlarıyla tanışma, yeni trend, son teknoloji ve endüstrilere özel son gelişmeleri sektör liderlerinden dinleme fırsatı bulacak.

İnovasyon ve sürdürülebilirlik ekseninde katma değerli hizmetler sunan Autodesk’in tasarım dünyası ve profesyonelleri hedef alarak düzenlediği Türkiye’deki bu ilk etkinliğe, yapı ve altyapı, inşaat ve mühendislik, üretim ve genel tasarım alanlarında fikir önderleri ve farklı sektörleri temsil eden üst düzey yöneticiler katılacak. Türkiye’de ve uluslararası platformlarda öne çıkan fikir liderleri ile endüstri ve tasarım alanlarına önemli katkılar sunan çok sayıda konuşmacının da yer alacağı AUx İstanbul, işini dünyadaki yeni normlara uygun şekilde geliştirebilmek, sektörlere özel son teknolojik gelişmeleri değerlendirmek ve Autodesk ürünlerinin sunduğu inovatif yaklaşımları tanımak isteyen profesyonelleri ağırlayacak.

Türkiye’nin tasarım ve endüstri alanındaki yükselişinin bir yansıması olarak değerlendirilebilecek AUx İstanbul, 45 ülkede sayısı 200’ü geçen Autodesk University Extension etkinliklerinin bir parçası olarak ülke tasarımcılarının, mimar ve mühendislerinin yıllık buluşma noktası olmaya hazırlanıyor.

AU  generic 3d glasses

AUx İstanbul 2014’te neler var?
Katılımcıların endüstri dünyasının lider isimlerinin tavsiyelerini dinleme ve farklı sektörlerden profesyonellerle fikir alışverişinde bulunabilme fırsatını yakalayacağı AUx İstanbul’un programı ve konuşmacı listesi de dikkat çekiyor.

Autodesk Başkan Vekili Pete Baxter teknolojilerin kesişimi, müşteri taleplerinin ve küresel ekonominin değişimi konularını değerlendirecek; bunların tasarlama, inşa etme ve yaratma şekillerimize nasıl etki ettiğini anlatacak. Teknoloji gurusu Lynn Allen, her yıl dünya çapında 30 binin üzerinde kullanıcıya konuşan ve sonuncusunun adı AutoCAD Professional Tips and Techniques olmak üzere üç AutoCAD kitabı yayınlayan bir uzman olarak, AUx İstanbul konuşmasında tasarım dünyasında yükselmekte olan trendlerden bahsedecek. Gerçek zamanlı işbirliği, tasarım hatalarının en aza indirilmesi ve geliştirilmiş sürdürülebilirlik gibi konuların önemine değinecek olan Allen aynı zamanda bulut teknolojileri hakkında yanlış bilinenler ve tasarım deneyimini iyileştirmek için önerilen en yeni Autodesk bulut teknolojilerinden bahsedecek. Gerçeklik yakalama (Reality capture), 3B yazıcı ve simülasyon da konuşma konularına eklenince, etkinlikten sonra ofislerine dönen katılımcılar harika fikirlerle, daha fazla iş kazanıyor olacak. Eğitim ve uygulama alanlarında kazandığı deneyimleriyle, Türkiye’de tasarımın; kültürel, toplumsal, estetik, kullanım yönlerini bir araya getirerek tasarım alanında iş üreten, düşünce üreten ilk kişilerden biri olan Koleksiyon Mobilya Baş Tasarımcısı Faruk Malhan ise tüm bu konuları Türkiye özelinde değerlendirerek katılımcılara kıyaslama yapma imkanı tanıyacak.

Sınırlı kontenjana sahip, katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt olmak ve etkinlikle ilgili daha detaylı bilgi almak için www.auxistanbul.com adresini ziyaret etmek yeterli.

“Geleceğin teknolojileri burada”
AUx İstanbul öncesi etkinliği değerlendiren Autodesk MED ve Kuzey Afrika Pazarlama Yöneticisi Bahar Biçer, “Şirketlerin geleceğe adım atabilmesi için en başta geleceğin teknolojilerini kullanabilecek kalifiye çalışanlara ihtiyacı var. Türkiye’de düzenlenen bu ilk AUx ile kendini geliştirmek isteyen profesyonellerin fikir alışverişinde bulunma, en teknolojik gelişmeleri keşfetme ve ürünlerimizi deneyimleme imkânı bulabilecekleri bir organizasyon düzenliyoruz. Her yıl gerçekleştirilecek AUx İstanbul’un yerli tasarımcı, mühendis, mimar ve dijital sanatçılar için kariyerlerinde bir sıçrama tahtası olmasını istiyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>