Autodesk Upchain girişimini satın aldı

0

Autodesk Upchain

Autodesk Upchain girişimini satın alarak stratejik bir hamle yaptı. İki şirket, pazara daha hızlı ürün sürmek için çalışacak.

Autodesk Upchain girişimini bünyesine kattı

CAD ve 3D modelleme araçlarıyla tanınan yazılım şirketi Autodesk, bulut tabanlı ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) hizmeti sunan Toronto merkezli bir girişim Upchain’i satın aldı. Satın almayla tutarıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak satın almanın 31 Temmuz 2021’de bitmesi bekleniyor.

Kısa sürede önemli bir başarı yakalayan Upchain, 2015 yılındaki lansmanından bugüne 7.4 milyon dolarlık fon toplamıştı. Küçük ve orta ölçekli şirketleri şirketleri hedefleyen Upchain, tekstil ve giyimden, otomotiv ve ulaşıma kadar çok büyük bir ölçekte hizmet veriyor.

Upchain CEO’su ve kurucusu John Laslavic, Upchain ve Autodesk’in birlikte en kaliteli ürünü pazara daha hızlı getirme vizyonuyla hareket etmeye devam edeceğini söyledi. Autodesk için bu satın alma, 2017 yılından beri yapılan 15. satın alma oldu. 2021 yılı başlarında şirket, 1 milyar dolarlık ilk satın alımını 35 yaşındaki Portland, OR merkezli Innovyze’yi satın alarak gerçekleştirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>