Avea “Fırsat Eşitliği Ödülü”ne layık görüldü

0

Engelli vatandaşların istihdamı ve sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama dahil olmaları gibi konularda yenilikçi ve sürdürülebilir çalışmalara imza atan Avea, bu yıl 6.sı düzenlenen, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri etkinliğinden, Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümü “Fırsat Eşitliği Ödülü” ile döndü.

Bu yıl “İşletme 2023: Akıllı, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Çözümler” temasıyla düzenlenen Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Pazaryeri’nde; “Kurumsal Hesap Verebilirlik, Çevre, İnsan Hakları, Toplum, İş Uygulamaları, İstihdam Uygulamaları, Tüketici” başlıkları altında, uluslararası alanda örnek teşkil eden projeler ödüllendirildi.

Avea’nın Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliği ve İŞKUR desteği ile gerçekleştirdiği Türkiye’nin en büyük engelli kariyer planlaması unvanını taşıyan “Özümüzle Üretiyoruz” projesi kapsamında, bugüne dek, engellilerin toplum ile iş hayatına daha çok katılımını sağlayan pek çok çalışma hayata geçirildi. Avea, Özümüzle Üretiyoruz projesi sayesinde 9 yılda 3 bin 402 engellinin iş sahibi olmasına katkıda bulundu.

Avea’nın ödüle layık görülen diğer projesi ise görme engellilerin sosyal hayatlarını kolaylaştırmak üzere ECE Türkiye ile birlikte hayata geçirdiği “Sesli Adımlar Uygulaması” oldu. Görme engelli bireyleri özgürleştirmeyi amaçlayan Sesli Adımlar uygulaması, operatör bağımsız olarak tüm görme engellilere akıllı telefonlar üzerinden ücretsiz sesli konum belirtme ve mağaza/konum sorgulama hizmeti veriyor. Şu anda Türkiye’de altı alışveriş merkezinde hizmete sunulan Sesli Adımlar’ın hastane, havaalanı, otel ve devlet binaları gibi kompleks yapılarda da kullanılarak yaygınlaşması hedefleniyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>