Techinside Google News
Techinside Google News

Avea, yenilikçilik ödüllerinde 4 projesiyle finale kaldı

Avea, üçü kendisinin, biri desteklediği BAYT Teknoloji'nin olmak üzere dört projeyle TESİD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri'nde finale kaldı.
- Advertisement -

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından düzenlenen Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri‘nde finalist isimler açıklandı.

Büyük firma kategorisinde dokuz, KOBİ kategorisinde ise dört projenin finale kaldığı organizasyonda Avea, kendine ait üç projeyle Büyük Firma kategorisinde yer alırken, Avea Kuluçka Merkezi’nde desteklediği BAYT Teknoloji de KOBİ kategorisinde finale kalmayı başardı.

İnovasyona dayalı ürünlerin öne çıkarılması ve ödüllendirilmesini amaçlayan Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri bu yıl 13. kez düzenleniyor. Bu yıl finale kalan projeler arasında iletişim teknolojileri ve simülasyon uygulamaları öne çıkıyor.

Avea ve BAYT Teknoloji’nin bu kapsamda finale kalan projeleri şu şekilde sıralanıyor;

Mobil Uzaktan Kontrol Yeteneği projesi, sorunların müşteri hizmetleri tarafından müşterinin yanındaymışcasına hızlı bir şekilde çözülmesini amaçlıyor. Uzaktan otomatik cihaz güncellemesine olanak tanıyan platform, müşteri hizmetlerine bir çağrı geldiğinde müşteri temsilcisine abonenin tüm uçtan uca şebeke faaliyeti, mobil cihazı ve uygulamaları da dahil olmak üzere kapsamlı bilgi sağlıyor.

IntelliMap; Avea tarafından abonelerin sinyal aldıkları konumlara göre yoğunluk haritalarının gözlemlendiği ve analiz edildiği bir uygulama platformu olarak tanımlanıyor. IntelliMap, üretilen sinyallerin ve kullanım verilerinin Büyük Veri platformu aracılığıyla dinamik olarak sorgulanabilir ve analiz edilebilir veri kümelerine dönüştürüyor.

Yetenekler Platformu ise Avea’nın operatör olarak sahip olduğu yeteneklerin iş ortaklarına ve kurumlara açılması için bir platform oluşturuyor. Oluşturulan bu platform ile yeni ve farklı servislerin gündeme gelmesi, ek gelir fırsatlarının daha görünür olması, kurumların bağlılığında ve memnuniyetinde artış sağlanması amaçlanıyor.

BAYT Teknoloji tarafından geliştirilen B-Locator Küçük Hücre Platformu ise halihazırda Avea bayilerinde promosyon mesajları gönderimi ve raporlama amaçlı konumlandırılmış durumda. Belirli restoran ve banka şubelerinde kullanımı içinn test çalışmaları devam eden platform, oteller gibi büyük ölçekli mekanlarda çocukların konumlarının tespiti ve takibine yönelik bir çözümü de içeriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir