Avnet Technology Solutions artık Tech Data’nın

0

Tech Data Corporation, bugün Technology Solutions bölümünün Avnet Inc‘.ten satın alınması işlemini tamamladığını duyurdu.

Tech Data icra kurulu başkanı Bob Dutkowsky konuyla ilgili şunları söyledi:

“Şirketimiz,müşterilerimize uçtan uca BT çözümleri portföyümüze erişme olanağı sunacak ve tedarikçilerimizin ürünlerinin daha fazla pazarda yeni müşterilere etkin şekilde ulaştırılmasını sağlayacak. Technology Solutions’ın satın alınmasının müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve paydaşlarımızın yanı sıra her iki kuruluştaki çalışanlar için de avantajlı bir kombinasyon ortaya çıkaracağından eminiz.”

Yeni birleşik şirket , Tech Data için de yeni bir pazar olan Asya-Pasifik bölgesinde daha aktif görev alabilecek. Yeni satın alma beraberinde bazı pozisyonlarda değişiklik getirdi. Direkt CEO Bob Dutkowsky’ye bağlı ekip şu isimlerden oluşuyor :

Chuck Dannewitz, yönetici başkan yardımcısı, finans kurulu başkanı

Rich Hume, yönetici başkan yardımcısı, işletme kurulu başkanı

Beth Simonetti, yönetici başkan yardımcısı, insan kaynakları kurulu başkanı

John Tonnison, yönetici başkan yardımcısı, bilişim kurulu başkanı

David Vetter, yönetici başkan yardımcısı, hukuk kurulu başkanı

Satın alma hakkında finansal açıklamalar

Toplam satın alma bedeli 2.4 milyar $ nakit ve piyasadaki Tech Data hisselerine karşılık gelen 2.6 milyar $’dır. Tech Data, satın alma bedelinin nakit bölümünün 1 milyar $’ını kamu borcu teklifiyle, diğer 1 milyar $’ını vadeli banka kredisiyle, kalan bedeli ise nakit parasıyla karşılamıştır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>