Avrupa anonim kripto transferlerini engelleyebilir

0

anonim kripto transferi

Avrupa Birliği’ndeki milletvekilleri, kripto transferlerinin tıpkı elektronik para transferleri gibi izlenebilir olmasını gerektiren daha katı kurallar getirdi.

Önerilen yeni kurallar, kripto servis sağlayıcılarının kripto transferlerinin gönderici ve alıcısı hakkında kimlik kayıtlarını tutmasını ve kayıtları “yetkili makamlara” sunmasını gerektiriyor. Avrupa Parlamentosu milletvekilleri, Avrupa Bankacılık Otoritesinin (EBA), AML/CTF kurallarını ihlal etme riski yüksek olan kripto sağlayıcılarının halka açık bir kaydını oluşturmasını ve “uygun olmayan sağlayıcıların kapsamlı olmayan bir listesini” oluşturmasını istiyor.

Parlamento vekilleri: “Kripto varlıkları yararlanıcılara sunmadan önce , sağlayıcıların varlığın kaynağının kısıtlayıcı önlemlere tabi olmadığını ve kara para aklama veya terör finansmanı riskinin bulunmadığını doğrulaması gerekecek” denildi. Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi’nden (ECON) ve Sivil Özgürlükler Komitesi’nden (LIBE) Perşembe günü milletvekilleri, yasanın metnini 93 lehte, 14 aleyhte ve 14 çekimser oyla oyladı.

İspanya’daki Yeşiller/Avrupa Özgür İttifakı başkan yardımcısı ve ECON eş raportörü Ernest Urtasun , “Kripto varlıklardaki yasadışı akışlar, Avrupa ve dünya genelinde büyük ölçüde tespit edilmeden hareket ediyor, bu da onları anonimliği sağlamak için ideal bir araç haline getiriyor”  dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>