ECIS 2016 İlk Kez Boğaziçi Üniversitesi’nde

0

ECIS 2016 için geri sayım başladı. 100 ülkeden dört binden fazla araştırmacının üyesi olduğu Association of Information Systems, AIS tarafından dünya çapında tanınan az sayıda konferanstan biri olan, Avrupa’nın en prestijli Bilişim Sistemleri konferansları arasında yer alan ECIS çatısı altındaki dev buluşma, 24 yıldır ilk defa Türkiye’de, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
Bilişim sistemlerinin insanları, kurumları, ülkeleri, nesneleri bağlayan niteliğiyle ana teması “Küresel Geçit Olarak Bilişim Sistemleri” (Information Systems as a Global Gateway) olarak belirlenen ECIS 2016 Konferansı’nda 40’dan fazla ülkeden 300 akademik çalışma sunulacak. 500 katılımcıyı ağırlayacak konferansta akademisyen ve profesyoneller bilişimin geleceğine yön verecek konuları tartışmaya açacak.

ecis-2016
Türkiye’den yönetim bilişim sistemleri akademisyenlerinin önemli bir başarısı olarak kabul edilen ECIS organizasyonun Istanbul’a gelmesi Türkiye’nin ECIS’te Avrupa Birliğine girmesi olarak yorumlanıyor. ECIS Istanbul’un AIS’te Türkiye başlığının (chapter) açıldığı 2016 yılında gerçekleştiriliyor olmasının da uluslararası bilişim akademisyenlerinin Türkiye’ye olan ilgisini katlaması bekleniyor.

Konferansın eş başkanlıklarını Prof. İzak Benbasat (University of British Columbia, Sauder School of Business, Vancouver, Kanada), Prof. Niels Bjørn-Andersen (Copenhagen Business School, Department of IT Management, Danimarka) ve Prof. Aslı Sencer (Boğaziçi University, Department of Management Information Systems, İstanbul) üstleniyorlar.
24. Avrupa Bilişim Sistemleri Konferansı – ECIS 2016 hakkında bilgi ve kayıt için tıklayın

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>