Avrupa’dan, Kia Türkiye’ye servis inovasyonu ödülü

0

Kia Türkiye, Kia Europe tarafından her yıl düzenlenen Kia Teknisyen & İnovasyon Programı kapsamında büyük ödüle layık görüldü. Program kapsamında düzenlenen K-Tip ödüllerinde, Kia Türkiye’nin Bursa’da bulunan Yetkili Satıcısı ve Servisi Şentürk’te çalışan Teknisyen Mustafa Kara direksiyon sistemi arızalarını ve bu arıza kapsamındaki sesleri minimize etmek amacıyla geliştirdiği çözümle “En İnovatif Teknisyen” seçilerek büyük ödülün sahibi oldu.

Kara’nın geliştirdiği çözüm, servis, bakım ve onarımın otomotiv kadar sigortacılık sektöründeki öneminin de arttığı bir döneme denk geliyor. Aralık ayındaki düzenleme ile –bazı istisnalar getirilse de- hasar gören araçlarda orijinal yedek parça kullanılması şartının getirilmesi ve özellikle onarımın önemine yapılan vurgu, Kara’nın geliştirdiğine benzer çözümlerin gelecek dönemde sigortacılık sektörü için de önemli değer taşıyacağını ve belki de primlerin hesaplanmasına etki edeceğini düşündürüyor.

Artan kur etkisi ile onarımın öneminin daha çok arttığı günümüzde, sigorta şirketleri, onarım ve kaliteli servis ile arıza ve kaza olasılığını azaltmayı, kendi maliyetlerini düşürmenin önemli bir aracı olarak değerlendirmeye başladı bile. Sigorta sektörü yöneticileri, servislerin sürdürülebilir olmasının önemine vurgu yapmaya başlarken müşteri memnuniyeti her iki taraf için her zamanki önemini koruyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>