Avrupa teknoloji devlerine sert vuracak

0

Avrupa Birliği’nin, ABD kökenli dev teknoloji şirketlerine karşı olumsuz bakışı herkes tarafındna malum. Yıllardır Google, Amazon, Apple, Facebook gibi dev şirketlere milyar milyar dolarlık cezalar kesen Avrupa Komisyonu şimdi daha sert bir tokata mı hazırlanıyor?

At koşturmaya son

Avrupa Birliği komisyonlarından sızan taslak raporlara göre, Birlik dev teknoloji şirketlerini köşeye sıkıştırmak için sert önlemlere hazırlanıyor. Bu amaçla da bir tür “kara liste” veya “hit list” adını verdikleri bir liste komisyonlarda dolaşıyor. Bu listede ise en ağır şartlara maruz kalacak 20 dev teknoloji şirketinin isimleri geçiyor.

Listedeki isimlerin, pazar payı, yıllık gelir, kullanıcı sayısı ve diğer platformlarla bağlantıları gibi kriterler göz önüne alınarak belirlendiği vurgulanıyor. Ancak isimler hakkında net bir açıklama yok. Yine de dünyanın en büyük şirketlerinin, yani Google, Amazon, Apple, Facebook, TikTok, Samsung, Intel, Sony, Netflix, Huawei gibi isimlerin listede olduğuna dair tahminler çok yüksek.

Detaylar yakında ortaya çıkacak gibi görünüyor. Avrupa Birliği’nin dev teknoloji şirketlerine ciddi yaptırımlar getirmesine dair haberlere hazır olalım.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>