Techinside Google News
Techinside Google News

Avrupa teknolojisinde son yılların en büyük düşüşü

Avrupa’da küresel teknoloji hisselerinde son 13 yıldaki en kötü ay geride kaldı. Dev teknoloji hisselerinde kötü bir dönem yaşandı.
- Advertisement -

Avrupa’da küresel teknoloji hisselerinde son 13 yıldaki en kötü ay geride kaldı. Dev teknoloji hisselerinde kötü bir dönem yaşandı.

Avrupa teknolojisinde son 13 yıldaki en kötü istatistik

Küresel teknoloji hisseleri, Fed’in enflasyonu azaltmak için faiz oranlarını yükseltmeyi ve tahvil alımlarını Mart’ta sonlandırmayı planlarken, artan getiriler nedeniyle yatırımcıların büyüme hisseleri için yüksek değerlemeler ödemeye daha isteksiz davranması nedeniyle baskı altında kaldı.

Rusya ve ABD arasında Ukrayna konusunda artan gerilim de yatırımcıları daha güvenli varlıklara yöneltti.

Morgan Stanley analistleri bir araştırma notunda, “Yükselen reel getiriler ve iyi ekonomik büyüme, büyüme üzerinde değeri desteklemeye devam etmeli” dedi.

Bir Deustche Bank araştırması, katılan 500 yatırımcının yarısının ABD’deki teknoloji hisseleri değerlemelerinin balon bölgesinde olduğuna inandığını ortaya koydu. UBS Asset Management portföy yöneticisi Jeremy Leung ise teknolojinin geri çekilmesinin pandemi boyunca çok pahalı hale gelen hisse senetlerini satın almak için bir fırsat olduğunu söyledi.

Bununla birlikte STOXX 600 teknoloji şirketleri için 2021 dördüncü çeyreği için tahmini kazanç artış oranının, bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 40 daha yüksek olması bekleniyor. İsviçreli Logitech International, ofislerin evden dönen personel için yeniden donatmaya başlamasıyla mevcut mali yıl için kazanç tahminini yükseltti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir