Avrupa’da download hızları düşüyor

0

Avrupa’da download hızları

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Avrupa’da download hızları düşecek. Sony, bunu 1 aylık süreç için planladığını duyurdu.

Avrupa’da download hızları 1 ay boyunca düşecek

Koronavirüs salgını nedeniyle başlatılan ‘evde kal’ hareketi tüm dünyada internet altyapısında zorlanmalara neden oluyor. Bunun için Avrupa Birliği Komisyonu, yayın kalitelerinin düşürülmesine yönelik çağrıda bulunmuştu.

Bu çağrıya ilk olarak Netflix ve YouTube’dan cevap gelmiş ve Avrupa ülkelerindeki yayın kaliteleri düşürülmüştü. Benzer şekilde Facebook ve Instagram da yayın kalitelerini düşüreceğine yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

Bu kez Sony de PlayStation ile bu konuya destek verdi. Avrupa’da PlayStation download hızının 1 ay süreyle düşürüleceği açıklandı.

Sony Interactive Entertainment (SIE) CEO’su Jim Ryan, buna rağmen oyuncuların güçlü ve stabil bir multiplayer oyun deneyimi yaşayacaklarını söyledi. Ryani bu zor zamanlarda internetin stabil olmasına yardımcı olmak için üzerlerine ne düşüyorsa yapacaklarını belirtti. Türkiye, PlayStation’ın Avrupa ülkeleri listesinde yer almadığı için ülkemizde download hızları düşmeyecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>