Avrupa’daki ilk Amazon hava kargo merkezi!

0

Amazon hava kargo merkezi

Avrupa’daki ilk Amazon hava kargo merkezi Almanya’da açıldı. Leipzig kentinde açılan tesis, 20 bin metrekarelik alana kurulu bulunuyor.

Amazon hava kargo merkezi

Kargo işlemlerinin gün geçtikçe önem taşımasıyla Amazon, hava kargo merkezi sayılarını da artıyor. Bu amaçla Amazon, Avrupa’daki ilk hava kargo merkezini kurdu.

2016 yılı itibariyle kargo lojistiğine ekstra önem veren Amazon, Almanya’da Leipzig’de 20 metrekarelik bir alanda hava kargo merkezi açtı. Amazon bu merkezle Avrua’da nakliye ağını genişletmeyi hedefliyor. Boeing 737-800 uçaklarla yapılacak bu kargo sürecinde, en az 200 çalışan görev alacak.

Özellikle pandemi nedeniyle e-ticarete olan ilginin artması, kargo sektörüne ekstra bir yoğunluk getirdi. Amazon, hava kargo merkeziyle Avrupa’daki artan talebi karşılamaya çalışacak. Bununla birlikte Amazon, talep artışı nedeniyle Haziran ayında 12 adet kargo uçağı da satın almıştı. Alınan bu yeni uçakların, Avrupa’daki süreçte de kullanılması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>